Электронный
методический кабинет

Взаємодія митниці з іншими державними органами при оформленні судна і вантажу

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Відповідно до статті 18 Митного кодексу України товари та інші предмети, які переміщуються через митний кордон України, можуть підлягати, крім митного контролю, санітарному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному контролю. При цьому митне оформлення може бути завершено тільки після закінчення зазначених видів контролю.

За здійснення в пунктах пропуску через державний кордон вищевказаного контролю держава в особі Кабінету Міністрів України установила відповідні ставки зборів. З метою спрощення процедури сплати зборів у пунктах пропуску через державний кордон України встановлено і діє контроль за використанням цих засобів. Президентом України був виданий Указ від 20.07.98 р. № 799/98 "Про впорядкування сплати зборів в пунктах пропуску через державний кордон України". Відповідно до цього Указу сплата зборів за здійснення екологічного контролю вантажів і транспортних засобів, збору за виконання державного ветеринарного контролю, збору за проїзд автомобільними дорогами України транспортних засобів іноземних власників, збір за інспектування підкарантинних матеріалів здійснюється за єдиним платіжним документом у пунктах пропуску через державний кордон України. Координація діяльності державних органів із питань сплати зазначених зборів покладається на Державну митну службу України.

Посадова особа митного органу несе персональну відповідальність за своєчасне стягнення зборів і пропуск вантажів та транспортних засобів.

Після проставлення відміток усіма контролюючими органами на відповідних документах, вантажовласники подають зазначені документи співробітникам митниці. Оригінали документів із відмітками контролюючого органу зберігаються в підрозділах митниці, які стягують збори.

Порядок організації взаємодії підрозділів митниці між собою, а також зі службами карантину сільгоспрослин, ветеринарної медицини, санітарно-епідеміологічного та екологічного контролю, порядок пропуску вантажів і транспортних засобів, що перевозяться на судні, після сплати зборів за здійснення відповідних видів контролю, регулюється спеціально розробленою в кожній митниці технологічною схемою.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.