Электронный
методический кабинет

Ввезення в Україну валюти України громадянами

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Дозволяється ввезення в Україну громадянами (фізичними особами):

а) за умови усного декларування митному органу (резидентами) на одну особу (незалежно від віку) коштів у сумі, що не перевищує 1000 грн, з урахуванням ювілейних і пам'ятних монет із недорогоцінних металів, номінал яких виражено у гривнях, та ювілейних і пам'ятних монет із недорогоцінних металів, номінал яких виражено в українських карбованцях.

Перерахування карбованців у гривні здійснюється у співвідношенні 1:100 000;

б) з обов'язковим зазначенням у митній декларації (резидентами та нерезидентами) на одну особу (незалежно від віку) коштів, які вивезені раніше з України на законних підставах (за наявності митної декларації на їх вивезення).

Ввезення валюти України громадянами — резидентами та нерезидентами — в сумі, яка перевищує норми, встановлені інструкцією НБУ, а також у випадках, не передбачених такою інструкцією, дозволяється на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку за формою 04, копія якої надсилається відповідним структурним підрозділом Національного банку Державній митній службі України.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.