Электронный
методический кабинет

Ввезення цінностей громадянами на митну територію України

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Відповідно до вимог Закону України від 13.09.2001 р. № 2681-ІІІ Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" та Переліку предметів, віднесених до особистих речей громадян, затверджених постановою КМУ від 13.12.2001 р. № 1652, особисті прикраси, в тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, які були у користуванні, не підлягають оподаткуванню.

Згідно з "Інструкцією про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України", затвердженою Постановою правління Національного банку України від 12.08.2000 р. № 283, фізичним особам дозволяється ввезення в Україну банківських металів у вигляді зливків загальною вагою до 100 г на одну особу незалежно від віку.

Згідно зі статтею 21 Закону України від 21.09.99 p. № 1068-XIV "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" культурні цінності, що ввозяться в Україну, підлягають реєстрації в порядку, встановленому Міністерством культури і мистецтв України, Головним архівним управлінням України разом із Державною митною службою України. Під час ввезення культурних цінностей на територію України в митний орган подається свідоцтво на право їх вивезення, якщо це передбачено законодавством держави, та зазначається, звідки ввозяться культурні цінності. За відсутності такого свідоцтва ввезені цінності підлягають затриманню митними органами України до встановлення їх власника та одержання його доручення щодо подальшого переміщення або використання цих цінностей. Таке доручення має бути підтверджене дипломатичним представництвом або консульською установою країни, громадянином якої є власник культурних цінностей.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.