Электронный
методический кабинет

Вивезення іноземної валюти за межі України громадянами, які виїжджають у службові відрядження

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Дозволяється вивезення за межі України за умови усного декларування митному органу громадянами (фізичними особами) — резидентами та нерезидентами іноземної валюти готівкою та/або дорожніми чеками на суму до 1000 дол. США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день перетинання митного кордону.

Дозволяється вивезення за межі України з обов'язковим зазначенням у митній декларації фізичними особами — резидентами та нерезидентами:

— іноземної валюти, що ввезена раніше в Україну на законних підставах (за наявності митної декларації на її ввезення);

— коштів у сумі до 10 000 дол. США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день оформлення митної декларації, готівкою та/або дорожніми чеками за довідкою уповноваженого банку на вивезення іноземної валюти та чеків, виражених в іноземній валюті, у відрядження за межі України за формою 01с;

— фізичними особами-нерезидентами — чеків, що були ввезені/надіслані в Україну з дотриманням вимог законодавства України.

При виїзді делегації за межі України за однією довідкою на вивезення іноземної валюти за формою 01с дозволяється вивезення з України через підзвітну фізичну особу іноземної валюти тільки для членів делегації, які фактично перетинають митний кордон України і прізвища яких зазначені в копії наказу про склад делегації.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.