Электронный
методический кабинет

Вивезення цінностей громадянами за межі митної території України

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Пунктом 3 Закону України "Про звільнення від обкладення митом предметів, які вивозяться (пересилаються) громадянами за митний кордон України від 05.05.96 р. № 163/96-ВР забороняється вивезення дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів із них, з метою їх відчуження.

Згідно з "Інструкцією про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших

банківських документів і платіжних карток через митний кордон України", затвердженою постановою правління Національного банку України від 12.08.2000 р. № 283, фізичним особам дозволяється вивезення з України банківських металів у вигляді зливків загальною вагою до 100 г на одну особу незалежно

від віку.

Відповідно до статті 14 Закону України від 21.09.99 р.

№ 1068-XIV "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" вивезенню з України не підлягають:

__культурні цінності, занесені до Державного реєстру національного культурного надбання;

— культурні цінності, включені до Національного архівного фонду;

— культурні цінності, включені до Музейного фонду України.

Статтею 8 Закону від 21.09.99 p. № 1068-XIV "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" передбачено, що спеціально уповноваженим державним органом контролю за вивезенням, ввезенням і поверненням культурних цінностей є Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України при Міністерстві культури і мистецтв України.

Державна служба контролю виконує покладені на неї завдання у взаємодії з Головним архівним управлінням України, Національною комісією з питань повернення в Україну культурних цінностей, Державною митною службою України, правоохоронними органами.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.