Электронный
методический кабинет

Справляння податку на додану вартість

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Товари, транспортні засоби та запасні частини до них, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України, обкладаються податком на додану вартість (далі — ПДВ) за ставкою 20 відсотків бази оподаткування, визначеною відповідно до вимог пункту 4.3 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість".

Базою обкладання ПДВ є митна вартість товарів, транспортних засобів та окремих номерних вузлів до них, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України, з урахуванням мита, а підакцизних товарів — і акцизного збору.

Сума податку на додану вартість на товари, транспортні засоби та окремі номерні вузли до них, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України громадянами, обчислюється за формулою

Спдв=(В + М+Са)•П,

де С в — сума податку на додану вартість; Б — митна вартість; М — мито; Са — сума акцизного збору (обчислення Са проводиться за формулою, наведеною в пункті 8.7 цієї глави); П — ставка податку на додану вартість.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.