Электронный
методический кабинет

Пересилання громадянами іноземної валюти та чеків

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
При пересиланні валюти і чеків за межі України громадянам (фізичним особам) — резидентам та нерезидентам — дозволяється пересилання іноземної валюти та чеків у міжнародних поштових відправленнях з оголошеною цінністю з дотриманням Правил користування послугами поштового зв'язку:

— банкнот у сумі до 100 дол. США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день оформлення митної декларації, на ім'я фізичних осіб — резидентів та нерезидентів;

— іменних чеків, виражених в іноземній валюті, що були ввезені/переслані з дотриманням вимог чинного законодавства України, на ім'я фізичних осіб — резидентів та нерезидентів;

При пересиланні валюти і чеків в Україну дозволяється пересилання іноземної валюти та чеків у міжнародних поштових відправленнях з оголошеною цінністю з дотриманням Правил користування послугами поштового зв'язку:

— банкнот у сумі до 200 дол. США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день оформлення митної декларації, на ім'я фізичних осіб — резидентів та нерезидентів;

— іменних чеків, виражених в іноземній валюті, у сумі до 10 000 дол. США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день оформлення митної декларації, на ім'я фізичних осіб — резидентів та нерезидентів.

Отримання громадянами чеків в Україні в сумі, що перевищує норми, встановлені інструкцією НБУ, а також у випадках, не передбачених такою інструкцією, дозволяється на підставі спеціального дозволу Національного банку за формою 05, копія якого надсилається відповідним структурним підрозділом Національного банку Державній митній службі.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.