Электронный
методический кабинет

Особливості застосування митного збору за митне оформлення

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Митний збір за митне оформлення не справляється в разі ввезення в Україну товарів, транспортних засобів та окремих номерних вузлів до них:

— вартістю до 100 дол. США (згідно з пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.97 р. № 65 "Про ставки митних зборів");

— громадянами, які користуються на території України митними пільгами відповідно до статей 59—63, 65—67 Митного кодексу України, за винятком митного збору за митне оформлення предметів поза місцем розташування митниць або поза робочим часом, установленим для митниць;

— в обсягах, що не підлягають митному оподаткуванню (крім таких, що ввозяться тимчасово).

Митний збір за митне оформлення товарів, транспортних засобів та окремих номерних вузлів до них у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, де вони зберігаються, не справляється в разі проведення митного оформлення в зонах митного контролю на територіях, де розташовані підрозділи митних органів.

При нарахуванні митного збору за митне оформлення товарів, транспортних засобів та окремих номерних вузлів до них у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що їх зберігають, у квитанції форми МД-1 зазначається кількість годин роботи працівника митниці, завізована підписом громадянина.

При нарахуванні цього виду митних зборів робота працівника митниці протягом неповної години обліковується як робота протягом однієї години. При цьому до часу, витраченого працівником митниці на митне оформлення, зараховується також час, витрачений ним на проїзд до місця призначення й у зворотному напрямку.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.