Электронный
методический кабинет

Особливості та обмеження щодо транзиту транспортних засобів

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Громадянам-нерезидентам дозволяється ввозити транспортні засоби, зняті з обліку у відповідних реєстраційних органах іноземних держав, з метою транзиту через територію України за умови письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення такими громадянами на рахунок митного органу, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави у сумі податків та зборів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на територію України з метою вільного використання.

Громадянам-резидентам дозволяється ввозити транспортні засоби (як зареєстровані, так і зняті з обліку у відповідних реєстраційних органах іноземних держав) з метою транзиту через територію України за умови письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення такими громадянами на рахунок митного органу, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на миту територію України, грошової застави у сумі податків та зборів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на територію України з метою вільного використання.

Ця вимога не застосовується у разі ввезення з метою транзиту транспортних засобів, що зареєстровані постійно у відповідних реєстраційних органах іноземних держав громадянами-резидентами та їм належать, що підтверджується відповідними документами про право власності на такий транспортний засіб.

При переміщенні громадянами транзитом через митну територію України придбаних транспортних засобів (номерних вузлів, агрегатів), власниками яких є інші особи, крім документів, що підтверджують правомірність володіння або користування (в тому числі з правом розпорядження), технічних або реєстраційних документів на транспортний засіб (номерний вузол, агрегат), додатково подаються документи про надання власником повноважень на доставку транспортного засобу (номерного вузла, агрегата) до місця призначення. Декларація у цьому випадку оформляється на громадянина, який безпосередньо здійснює переміщення, із зазначенням установчих даних власника транспортного засобу (номерного вузла, агрегата) та, за можливості, його адреси.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.