Электронный
методический кабинет

Особливості митного контролю електроенергії, що переміщується лініями електропередачі

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Електроенергія, що переміщується через митний кордон України, перебуває під митним контролем із моменту її фактичного надходження на митну територію України і до закінчення митного оформлення відповідно до митного режиму випуску у вільне використання або вивезення за межі митної території України.

Зони митного контролю визначаються Центральною енергетичною митницею на території енергооб'єктів (трансформаторних підстанцій магістральних ліній електропередачі).

Фактичний контроль електроенергії, що переміщується через митний кордон України лініями електропередачі, здійснюється посадовими особами митного органу шляхом контролю документів (актів складання балансу на електростанції та підстанції тощо) та перевірки показників приладів обліку.

Під фактичним контролем електроенергії розуміється комплекс заходів, спрямованих на визначення фактичних показників кількості електроенергії, що переміщується через митний кордон України, шляхом перевірки показників приладів та отримання відомостей про її обсяги.

Митниці, які здійснюють фактичний контроль електроенергії, що переміщується через митний кордон України лініями електропередачі, щотижня (не пізніше першого дня наступного тижня) надсилають до Центральної енергетичної митниці інформацію в електронному вигляді про результати цього контролю.

Посадові особи митних органів України для забезпечення виконання своїх функцій зі здійснення митного контролю безпосередньо на енергетичних об'єктах зобов'язані пройти відповідне навчання в енергосистемі зі складанням іспиту на знання правил безпечної експлуатації електроустановок. Після цього їм присвоюється кваліфікаційна група і видаються посвідчення.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.