Электронный
методический кабинет

Митний контроль за електроенергією, що переміщується через митний кордон України, на визначених енергетичних об'єктах контролю

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
З метою захисту економічних інтересів України, удосконалення митного контролю і митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України, а також установлення єдиного порядку митного контролю за електроенергією, що фактично переміщується через митний кордон України лініями електропередачі, Держмитслужбою розроблена Тимчасова інструкція з митного контролю за електроенергією, що переміщується через митний кордон України, на визначена енергетичних об'єктах контролю (затверджена спільним Наказом Міністерства палива та енергетики України та ДМСУ від 15.02.2000 p. № 80/5).

Дія цієї інструкції поширюється на:

— державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі — НЕК "Укренерго");

— інші підприємства та організації, енергетичні об'єкти (електростанції, підстанції, блок-станції) незалежно від форм власності, що мають на своїх об'єктах прилади обліку електроенергії, якими контролюється перетікання електроенергії по міждержавних лініях електропередачі;

— митні органи України, в зоні діяльності яких розміщено в підприємства та організації.

Інструкція містить переліки конкретних об'єктів, на яких здійснюється митний контроль за електроенергією, що переміщується через митний кордон України.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.