Электронный
методический кабинет

Митне оформлення в режимі тимчасового вивезення (ввезення) товарів

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
При тимчасовому ввезенні (вивезенні) товару заявник не менше ніж за три доби до вивезення (ввезення) повинен подати відповідному митному органу оформлені у встановленому порядку оригінали дозволу і додатка до нього разом з іншими, необхідними для здійснення митного оформлення документами, в порядку, передбаченому Інструкцією про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають або не підлягають експортному контролю.

Зворотне вивезення (ввезення) товарів здійснюється в загальному порядку без подання додаткового дозволу, якщо інше не передбачено розділом /19 дозволу.

При вивезенні (ввезенні) товарів із метою ремонту заявник повинен подати два дозволи. У першому дозволі в розділі 19 зазначено заставну вартість, а у другому в розділі 13 та підрозділі 13.1 — послуги.

У випадках, коли митне оформлення зворотного вивезення (ввезення) здійснюється іншими митницями, необхідне обов’язкове письмове узгодження з митницею, в якій ці товари знаходяться на контролі.

У випадках зміни митного режиму, митне оформлення вантажів здійснюється як при імпорті чи експорті на підставі належним чином оформленого дозволу ДСЕК.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.