Электронный
методический кабинет

Гемологічний контроль

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Відповідно до пункту 6 статті 15 Закону України від 18.11.97 р. № 637/97-ВР "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" Державний гемологічний центр уповноважено проводити незалежну експертизу та контроль за якістю сировини і виробів із дорогоцінних каменів, дорогоцінних каменів органогенного утворення та напівдорогоцінних каменів і виробів із них, а також виконувати за розпорядженнями уповноважених органів інші роботи, пов'язані з незалежною експертизою дорогоцінних каменів, дорогоцінних каменів органогенного утворення та напівдорогоцінних каменів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.94 р. №512 "Про загальну класифікацію та оцінку вартості природного каміння" на Державний гемологічний центр при Міністерстві фінансів України покладено повноваження здійснювати оцінювання вартості природного каміння та видачу свідоцтва про оцінки його вартості.

З інформації Державного гемологічного центру від 26.05.95 р № 242/95 випливає, що Державний гемологічний центр, "керуючись Постановами Кабінету Міністрів України за № 713, 512, 369 і Указами Президента України за № 475 і 691, уповноважений здійснювати державну позавідомчу експертизу вартості та якості дорогоцінного, напівдорогоцінного і декоративного (граніт, габро, мармур та ін.) каміння у виробах і сировині. За результатами перевірок видається "Експертний висновок" встановленого Міністерством фінансів зразка. Наявність цього документа є обов'язковою для надання митним службам".

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.