Электронный
методический кабинет

Державне регулювання експорту, імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Каленський М.М. • Митний контроль та митне оформлення • 2002 (ua) 
Одним із напрямів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності є видача ліцензій на право здійснення суб’єктами підприємницької діяльності експорту та імпорту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Відповідно до Закону України від 19.12.95 p. № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" імпорт (експорт) спирту етилового, коньячного і плодового може здійснюватися лише державними підприємствами (спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів) на підставі ліцензії МЗЕЗ торгу (в даний час — Міністерства економіки).

Повноваження на імпорт (експорт) спирту етилового, коньячного і плодового видаються Кабінетом Міністрів на підставі подання Державної експертної міжвідомчої комісії з питань надання повноважень на експорт, імпорт і оптову торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим.

Відповідно до статті 15 Закону імпорт (експорт) алкогольних напоїв і тютюнових виробів може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності незалежно від форм власності, на підставі ліцензії Міністерства економіки.

На кожний вид діяльності видається окрема ліцензія, що є однією з підстав для декларування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Використана література: Каленський, М.М. Митний контроль та митне оформлення: Нач.посіб. / За ред. М.М.Кленського, П.В.Пашка. - К.: Т-во ’Знання’, КОО, 2002. - 284 с. - (Митна справа в Україні). / М.М. Каленський, П.В. Пашко. — 2002. — іл.